top of page
  • hayatinkendisibu

BeGe

Evde ergenler olunca dilediğiniz gibi emekli davranışlarında bulunamıyorsunuz. Böyle gençler gibi müzik dinlemeler, farklı kitaplar yazılar okumalar, böyle şekilli yemekler filan yaşınız gibi yaşlı gibi davranamıyorsunuz.

Yıllardır iki kızım da Berkcan Güven diye bir gencin videolarını seyreder. O zamanlar "vine" diye bişey varken ve daha Youtube bu kadar yaygınlaşmamışken Berkcan "BeGe" adıyla videolar koyardı. Anneannesi "Şahide Türe" ile çektiği videolara itiraf edeyim ben de hastaydım. Bu Berkcan dediğimiz genç, Bilgi Üniversitesinde bilmediğim bir bölümde okuyan, ama sosyal medya ile son derece ilgili, müzikle hiçbir alakası olmayan, herhangi bir müzik eğitimi almamış bir arkadaşımız. Çok sevimli bir genç olması ve , babasının da tiyatro camiasından biri olması gibi avantajlarını çok akıllıca kullanan ve takdirimi kazanan bir çocuğumuz.

Gelelim yazımızın konusuna.

BeGe geçen sene "Yeniden" diye bir şarkı çıkarmıştı. Yani ne iyi ne kötü dediğimiz cinsten bu şarkının geçici bir heves olduğunu düşünüp ciddiye almamıştım.

Fakat kendisi geçen hafta bir "Albüm" çıkardı. Günümüzün bütün teknik olanaklarını kullanarak, doğru şarkı, doğru ekip, doğru tür formulünü en iyi şekilde harman ederek, "Begefendi" isimli albüm gençlerle buluştu. Son dönemde müziğin kalbini elinde tutan ana akım olan Spotify'a göre en çok dinlenen 50 şarkı listesinde "Türkiye En İyi 50" şu an itibarıyla 9 şarkısı var. Bu şarkıları dinleseniz benim kuşak olarak çok hoşunuza gider mi sanmıyorum ama gençler gerçekten bu çocuğa bayılıyor.

Amacım BeGe'yi asla eleştirmek değil. Tam tersine çok saygı duyuyorum. Yıllarca müzik eğitimi alıp topluma üst perdeden bakan ve diğerlerini aşağılayan müzisyen arkadaşlarımı da bazen halka inip topluma karışmaya davet ediyorum.


8 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


Yazı: Blog2_Post
bottom of page